17 lutego 2018 Brak komentarzy admin Mama Fit , , ,

Zdrowa dieta – tyle się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym właściwie polega. Czy to męczarnia i czucie się głodnym cały dzień, czy może zbilansowane posiłki bazujące na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
By mieć możliwość ruszyć ze zdrowym odżywianiem, musimy nauczyć się analizować składy i rozróżniać te pozytywne, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to szczególnie trudne, gdy poświęcimy trochę czasu na oswojenie się z najpopularniejszymi substancjami, na które składa się żywność. Ponadto, jeśli jakaś substancja wypisana jest na początku listy w składzie, to sugeruje to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Dietetycy polecają decydować się na żywność z w miarę możliwości jak najkrótszym składem do 3 wypisanych składników.

Warzywa
Ciągle jemy ich zbyt małą ilość! Jeżeli zależy nam na zdrowiu i rezultatach redukcji masy to powinniśmy zapewnić sobie kilka porcji jarzyn każdego dnia. Dzięki temu będziemy naładowani energią, a nasza skóra, włosy i paznokcie szybko nam się odpłacą

Węglowodany
Istnieje mnóstwo pseudo diet, które znacząco ograniczają ilość węglowodanów, co może prowadzić do wielu negatywnych skutków. Cukry dają nam energię, gdy z dnia na dzień zmniejszymy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się słabi i ospali.

Zero przetworzonej żywności
Gdy chcemy naprawdę zdrowo się odżywiać, powinniśmy zapomnieć o jedzeniu przetworzonej żywności. Dania gotowe, zupki w proszku, napakowane chemią słodkie przekąski- to wszystko idzie do kosza, ale nie tego sklepowego. Wymieńmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki w proszku na aromatyczne zupy jarzynowe, słodycze na samodzielne wypieki, w których będziemy mieli możliwość nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy krok powstawania smakołyku.
Odchudzanie i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego potrzebujemy to wiedza o naszym organizmie i o tym, co jest konieczne, by prawidłowo funkcjonować. Następnie należy wcielić teorię w praktykę, by bardzo szybko prawidłowe odżywianie stało się dla nas czymś zupełnie naturalnym.