Skuś się dzisiejszym trendem w modzie na bycie fit – zacznij dbać o swoje zdrowie, wygląd, uroczy kształt ciała oraz wagę. W zdrowym ciele zdrowy duch, nie warto odkładać dobrych zwyczajów na później i czekać, aż będzie za późno. Niedobór dbałości o swój organizm może doprowadzić do nietrakcyjnej otyłości, niedobrego czucia się a także do niebanalnych problemów zdrowotnych. Dlatego też powinniśmy dbać o siebie każdego dnia – w końcu zdrowie jest najistotniejsze.
Nie wiesz od czego zacząć? W preludium upewnij się, jaki jest Twój cel. Chcesz schudnąć, polepszyć swoją kondycję, wymodelować sylwetkę czy może po prostu żyć nieco bardziej zdrowo?
Bezwzględnie też sprawdź, czy Twoja aktualna masa ciała mieści się w granicach normy. W tym celu policz BMI – w internecie można znaleźć wiele różnych kalkulatorów. Wskaźnik BMI pomoże ci zdecydować czy masz za małą wagę, nadwagę, cierpisz na otyłość – czy może Twoja waga znajduje się w granicach normy. Ten wskaźnik nie jest bardzo precyzyjny, jednak pomaga wyznaczyć sobie dalszy kierunek.
Kiedy już zdefiniujesz własny szczyt, zacznij stopniowo wprowadzać zmiany w swój codzienny harmonogram. Włącz aktywność ruchową ciała – jeśli wcześniej nie miałaś za dużo wspólnego ze sportem, rób to krok po kroku. Zmień nieco także swój Tryb w jaki się odżywiasz – 3 większe posiłki zamień na 5 mniejszych.