Dom dla całej rodziny

Wiele osób zastawia się, czy lepiej wybrać mieszkanie, czy dom. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Jednak jeśli rodzina się powiększa, małżeństwo ma już dwoje dzieci, dodatku wielkiego labradora i kilka kotów, na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się jednak na nawet nieduży domek, niż gnieżdżenie się w mieszkaniu. Zawsze, jeżeli brakuje środków pieniężnych, można wziąć kredyt, a jednak mieszkanie w domu, ma dużo więcej zalet, zwłaszcza jeśli ma się dużą rodzinę.

Przede wszystkim, w taki domu, każdy znajdzie miejsce dla siebie. Syn i córka nie muszą się gnieździć w jednym Pokoju. Córka ma swój pokój, w pięknych pastelowych barwach, gdzie może bawić się lalkami i spotykać z koleżankami. Buntowniczy syn zaś doceni własny pokój, w którym może zamknąć drzwi i brzdąkać sobie na gitarze, czy stukać na klawiaturze komputera całą noc, grając w ulubioną grę komputerową. Ojciec rodziny na pewno doceni własny gabinet, gdzie w spokoju będzie mógł dokończyć pracę, czy odpocząć po południu i przeczytać książkę. Na pewno będzie również zadowolony, jeśli w piwnicy bądź w garażu, zrobi sobie mały warsztat na majsterkowanie. Jednak z pewnością z dużego domu zadowolona będzie pani domu. Przede wszystkim dlatego, że będzie miała wielką sypialnię i duże małżeńskie łóżko. Oprócz tego, na pewno wzorem amerykańskich gospodyń domowych, chciałaby mieć również własną toaletkę i garderobę, ale na to nie zawsze już wystarcza miejsca. Z pewnością zainwestuje w dużą kuchnię, gdzie będzie mogła w spokoju rozmieścić wszystkie przybory kuchenne i artykuły spożywcze. Z dużego ogrodu zadowoleni zaś będą chyba wszyscy, a najbardziej pies, bo będzie mógł wybiegać się i obszczekać wszystkich przechodniów. Poza tym w ogrodzie zawsze można zrobić mały ogródek warzywny, posadzić kwiaty, a w niedzielne popołudnie zrobić grilla dla rodziny, czy najbliższych znajomych i spędzić popołudnie w gronie ukochanych osób. Własny dom to z pewnością doskonały wybór dla dużej rodziny.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.