Zdrowy styl życia już jakiś czas temu stał się znany. Patrząc w telewizor, czy wertując najróżniejsze (zwykle plotkarskie) portale internetowe dość łatwo zauważyć, że coraz więcej gwiazd go promuje. Czy opłaca się podążać za takim trendem? To oczywiście kwestia gustu i przekonań, jednak wydaje się, że rozważenie wprowadzenia kilku zmian w życiu czy menu może nam wyjść na zdrowie. Zdrowy tryb życia może przynieść wiele pozytywów, jak choćby szczupła sylwetka, będąca marzeniem wielu kobiet. Żeby ją uzyskać postaw kilka łatwych kroków.
1. Oblicz BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak sprawdzenie czy masa ciała w porównaniu do wzrostu jest korzystna. Jak to się liczy? Wystarczy, że to, ile ważysz podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Jeśli wynik mieści się w przedziale 18, 5-25, to oznacza że Twoja waga jest w normie. Wynik większy niż 25 oznacza nadwagę.
2. Zmień nawyki związane z jedzeniem – opłaca się jeść zdrowo, albowiem poza smukłą sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać lśniące włosy, a dodatkowo wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki systematycznie – pięć posiłków w ciągu dnia w odstępach 3-4 godziny. Postaraj się dodać różne rzeczy do menu – unikaj fast foodów, postaw w zamian za to na dietę uzupełnioną o witaminy i mikroelementy spożywając więcej warzyw i owoców.
3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody w ciągu dnia – najlepiej zdecyduj się na mineralną. Woda wspomoże metabolizm, poprawi jakość trawienia oraz pomoże pomniejszyć znienawidzony cellulit.
4. Zacznij wychodzić z domu – aktywności fizycznej nie trzeba chyba reklamować. Poza pomocą w pozbyciu się niechcianych kilogramów, wesprze przemianę materii, a po skończonym treningu poczujesz satysfakcję za sprawą powstałych endorfin.