17 lutego 2018 Brak komentarzy admin Mama Fit , , , , ,

Jeśli niedawno zaobserwowałaś, że nie jesteś w stanie dopiąć ulubionych dżinsów, bluzka zakupiona zaledwie kilka tygodni temu stała się opięta, a indeks masy ciała nagle stało się zdecydowanie większe niż przeważnie – zastanów się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych. Parę zdrowych prozdrowotnych i co ważne – nietrudnych w realizacji zrealizowaniu propozycji powinno Ci pomóc w powrocie do poprzedniej sylwetki.
Rozpocznij od przyjmowania 250 ml ciepłej wody z cytryną zaraz po obudzeniu się. Pomoże oczyścić ciało z szkodliwych związków, doda energii oraz poprawi przemianę materii. Także stanowi źródło witaminy C, zatem pomaga także wzmocnić system odporności organizmu.
Jedz prawidłowo! Oczywiście nie musisz zacząć spożywać tylko zielonej sałaty, ale powinno się przestrzegać paru zdrowych reguł. Zmień biały chleb, makaron i oczyszczony biały ryż na ten pełnoziarnisty, a zobaczysz, że są nie tylko zdrowe, ale także smakowite. Postaraj się zrezygnować z ociekających tłuszczem potraw – większość z nich można bez problemu bez utraty smaku zredukować ilość tłuszczu, ponadto opłaca się spróbować czegoś nieznanego – może jedzenie gotowane na parze jeszcze mocniej przypadną ci do gustu?!
Zredukuj spożywanie produktów będących źródłem prostych węglowodanów. Tak jest, nie bądź zaskoczona, wystarczy, że będziesz jeść ich w zredukowanych ilościach, nie ma potrzeby w 100% rezygnować z wysokokalorycznych przekąsek. Kawałek ciasta czekoladowego, czy jeden rządek czekolady kilka razy w miesiącu zapewne ci nie zaszkodzą.
Bądź aktywny. Dobrze przemyśleć kupno karnetu do siłowni. Pewnie znajdziesz ćwiczenia, które będą sprawiać ci radość. jeżeli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie możesz zacząć uprawiać nordic walking, lub wybrać zajęcia w wodzie. Ważne żebyś zdecydowała się na ruch – mniej więcej co drugi dzień po 1 h starczy.
Po pewnym czasie stosowania się do wyżej wymienionych zaleceń znów oblicz body mass index. Sama się zdziwisz jak małe zmiany mogą wpłynąć na twoją wagę i… samopoczucie.