3 lipca 2019 Brak komentarzy admin Mama Fit , ,

Nie od dziś wiadomo, że nadwaga może być przyczyną wielkich kompleksów. Osoby, które ważą nieco więcej zazwyczaj nie czują się dobrze w swoim ciele. Nierzadko dochodzi do tego, że unikają one wyjść ze znajomymi, czy też kontaktów z innymi ludźmi. Otyłość w młodym wieku może prowadzić do osamotnienia, a nawet depresji. Nie można również zapomnieć, że może być ona źródłem wielu groźnych chorób. To właśnie nadprogramowe kilogramy zwiększają ryzyko zawału, czy też chorób serca. Właśnie dlatego warto rozpocząć walkę o zdrowie i dobre samopoczucie. Odchudzanie wymaga sporej cierpliwości. Kluczową rolę odgrywa tutaj silna wola. Warto również zaznaczyć, że duże znaczenia ma to, ile kilogramów chcemy zrzucić. Jeśli kilkadziesiąt, to lepiej nie odchudzać się bez pomocy dietetyka. Pomoc specjalisty może okazać się niezbędna do tego, aby nadwaga nie wróciła z zdwojoną siłą. Niestety efekt jojo to powszechny problem, który występuje w szczególności u osób, które sporo schudły. W dużej mierze wynika to z faktu, że po osiągnięciu wymarzonej wagi powracają one do starych nawyków.

Musimy pamiętać, że nie wystarczy schudnąć. Sztuką jest utrzymanie wypracowanej sylwetki. Nie możemy więc zmienić swojego menu tylko na czas odchudzania. Powinniśmy na stałe ograniczyć ilość spożywanych cukrów, tłuszczów, fast-foodów, napojów gazowanych, a także wielu innych produktów posiadających w swoim składzie dużą ilość konserwantów. Ogromna znaczenie ma również liczba spożywanych kalorii. Nie możemy przekraczać dziennego zapotrzebowania organizmu, gdyż w ten sposób nigdy nie utrzymamy optymalnej wagi. Należy również dodać, że liczba dziennych kalorii ustalana jest w sposób indywidualny. Wiadomym jest, że osoby pracujące fizycznie, czy też aktywne potrzebują więcej kalorii niż ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia, Właśnie dlatego najlepiej pozostać jest pod opieką dietetyka, który pomoże nam nie tylko podczas odchudzania, ale również w późniejszym okresie.

Oprócz diety ogromne znaczenia ma aktywność fizyczna. Siłownia pomoże nam ujędrnić i wymodelować ciało. Pamiętajmy, że spalanie tkanki tłuszczowej to zbyt mało. W dużej mierze wynika to z faktu, że skóra potrzebuje więcej czasu na regenerację. Może okazać się, że waga będzie wskazywać mniej, jednak problematyczne obszary ciała nadal będą prezentować się nieatrakcyjnie. Wisząca skóra sprawia wrażenie, że posiadamy o wiele kilogramów za dużo. Tylko ruch sprawi, że będzie ona napięta. Cellulit zostanie skutecznie zredukowany. Oczywiście trening musi być właściwie dopasowany do m.in. stanu zdrowia. Nawet osoby z chorobami przewlekłymi mogą ćwiczyć. Najlepiej jednak robić to pod okiem trenera personalnego, który posiada niezbędne kompetencje. Nie tylko prawidłowo dobierze nam ćwiczenia, ale również będzie pilnował techniki. Zmniejsza to ryzyko kontuzji, która często jest wynikiem braku doświadczenia. Ponadto będziemy mieć pewność, że trening ukierunkowany jest na spalanie tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki. Unikniemy więc sytuacji, gdy mięśnie będą rozrastać się pod grubą warstwą tkanki tłuszczowej.