Od czadu do czasu zdarza się, że zaniedbamy swój sposób odżywiania, tym samym doprowadzając się do fatalnego samopoczucia i pogorszenia nastroju. Jednocześnie w wielu partiach ciała przybywa nam nadprogramowych centymetrów, a ulubione dopasowane ubrania musimy schować na samym dnie szafy. Wtedy najczęściej podejmujemy mocną decyzję – czas przejść na dietę.

Część z nas nie próbuje nawet poszukać porad specjalistów, lecz zaczyna działać na własną rękę, nadmiernie redukując kalorie lub eliminując niektóre grupy produktów ze swojego jadłospisu. Takie postępowanie to wielki błąd – nawet jeśli nie doprowadzi do pogorszenia naszego zdrowia, to szybko zniechęci nas do trzymania się wyznaczonej diety. Plan ożywiania, który dla siebie przygotujemy nie powinien być zbyt restrykcyjny. Wystarczy, że będziemy pilnować podstawowych założeń – zmniejszymy ilość cukru, smażone potrawy zamienimy na te gotowane na parze, 3 duże posiłki zmienimy w 5 mniejszych, zjadanych o określonych porach.

Dieta może być naprawdę smaczna – w doborze właściwych przepisów z pewnością pomoże nam dietetyczna książka kucharska. Od pewnego czasu zdrowe przygotowywanie posiłków jest w modzie, dlatego z pewnością znajdziemy mnóstwo tytułów autorstwa specjalistów w najbliższej księgarni.