Małe domy i ich zalety.

W dobie kryzysu ekonomicznego coraz mniej ludzi decyduje się na budowanie domów o większych metrażach. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić. Nic więc dziwnego, że do głosu dochodzą domy mniejsze. domy charakteryzują się tym, że są nie one tanie, funkcjonalne oraz energooszczędne. Koszt budowy jednego metra kwadratowego to około tysiąca trzystu złotych. Mowa oczywiście o stanie surowym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wykończenie możemy mówić o kosztach ponad dwa razy większych. Jeżeli chcemy chcemy poważnie zaoszczędzić powinniśmy się zastanowić nad wybraniem małego domu, który może zostać postawiony na niewielkiej i co za tym idzie taniej działce. Jeżeli chcemy zbudować mały dom musimy się zapoznać z cennymi wskazówkami specjalistom. Dzięki nim dom takich rozmiarów będzie nadal wygodny i funkcjonalny. Jednym z bardziej ekonomicznych rozwiązań jest dom parterowy.

Oszczędności są tutaj widoczne już na pierwszy rzut oka. Nie trzeba na przykład wydawać pieniędzy na budowę schodów wewnętrznych. Dom parterowy znacznie łatwiej także wkomponować w ogród, jeżeli oczywiście zamierzamy go prowadzić. Tanie są także domy z poddaszem użytkowym również należą do tych bardziej ekonomicznych. Wszystko dlatego, że bardziej zwartą bryłę i nie tak dużą powierzchnię ścian zewnętrznych. Wtedy to koszt fundamentów, dachu i stropu rozkładane są na dwie kondygnacje. Mały domek z poddaszem potrafi być bardzo przytulny. Wszystko zależy od jego organizacji. Wygodnie będzie się nam żyło jeżeli rozsądnie rozdzielmy strefy. Z reguły sypialnie są umieszczane na górze, zaś strefa dzienna umiejscowiona jest na parterze. Pod uwagę przy budowie niewielkiego domu trzeba brać także to, że odpowiednią ilość miejsca trzeba przeznaczyć także na pomieszczenia gospodarcze bez których trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie w takim domu. Takie miejsce może znajdować się w piwnicy. Koszt jej wybudowania może wynosić nawet dwadzieścia pięć procent całej inwestycji. Jest to spory wydatek. By go nieco ograniczyć warto zrezygnować z podpiwnicza.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.