Minimalizm w małym mieszkaniu

Kiedy do mieszkania wprowadza się młoda osoba,  jej marzeniem jest urządzenie go jak najbardziej idealnie. Minimalizm stał się ostatnio bardzo modny, zwłaszcza wśród osób, które w domu spędzają mało czasu. Kawalerka, która składa się z salonu i sypialni, to jednak zdecydowanie za mała powierzchnia. Idealnym rozwiązaniem jest również garderoba. Dzięki temu, sypialnia jest naprawdę miejscem odpoczynku, a w salonie nie musimy umieszczać niepotrzebnych mebli.

Dlatego z jednego pokoju, każdy stolarz bez najmniejszych problemów zrobi nam szafę, w której umieścimy wszystko. Znajdzie się tam również duże lustro i odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu kobiety bez trudu zrobią codzienny makijaż. Szafa znajdująca się w garderobie, nie musi mieć drzwi, można zostawić powierzchnie otwarta.  W każdym momencie, jeden rzut oka wystarczy, aby zlokalizować swoja ulubiona marynarkę. Jeśli chodzi o drobne gadżety, typu krawaty, bielizna, apaszki, można je umieścić w specjalnych wiklinowych koszach. Ale sa również osoby, które bieliznę umieszczają na wieszakach – zupełnie jak w sklepie. Obowiązuje tu dowolność, wszystko zależy od gustu i indywidualnego projektu. W łazience osoby zapracowanej, dobrze by znalazła się zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. Na małych powierzchniach, jest to pomysł trudny do realizacji. W takiej sytuacji,  najlepiej więc dokupić odpowiednia, szklana zabudowę do wanny. Czasami, wystarczy tez specjalna kotara prysznicowa. Koniecznie musi się tu znaleźć miejsce na pralkę, chociaż niektórzy umieszczają ja także w kuchni, doskonale ją zabudowując. W przedpokoju, idealnie sprawdza się szafa w formie zabudowanej, oklejona lustrem, dzięki czemu, powierzchnia wyda się większa, a wieszaki znajdujące się w środku będą niewidoczne. W salonie, najlepiej zaplanować jak najmniej mebli. Tu ma się toczyć codzienne życie, a wiec koniecznie sofa i mała ława Jeśli pracujemy także w domu, przyda się biurko umieszczone w rogu pokoju,  które musi pasować do reszty wyposażenia.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.