Na co zwracać uwagę w czasie wybierania mieszkania.

Zakup mieszkania jest procesem, który należy wykonać bardzo ostrożnie, ponieważ w grę wchodzą ogromne pieniądze. Zakup więc należy przemyśleć biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, które wpływać na nasz poziom życia. Pierwszym pytaniem na które warto sobie odpowiedzieć brzmi ,,dlaczego zdecydowaliśmy się na podejście decyzji o poszukiwaniu mieszkania”.

Przeważnie chodzi o jeden z trzech powodów. Pierwszym jest chęć usamodzielnienia się i szukania swojego pierwszego, własnego pomieszczenia, w którym można mieszkać z dala od rodziców. Drugim powodem jest potrzeba zmiany mieszkania z racji tego, że nasza rodzina w najbliższych miesiącach powiększy się o nowego członka rodziny. Ostatnim powodem jest chęć czerpania z niego korzyści w postaci wynajmu lub też chęć ulokowania kapitału na długie lata. Przy wyborze mieszkania szczególną uwagę trzeba zwracać na kilka czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja. W każdym większym mieście naszego kraju są dzielnice, które cieszą się lepszą opinią od innych, które dla wielu uznawane są za miejsca o zwiększonej przestępczości. Taka opinia może bardzo mocno wpłynąć na ceny mieszkań. Kupując mieszkanie trzeba brać pod uwagę to na jaki cel chcemy je przeznaczyć. Jeżeli ma to być mieszkanie, które od razu chcemy przeznaczyć na wynajem lepiej będzie jeżeli będzie się ono znajdowało w okolicach uczelni wyższych. Nie jest tajemnicą, że ruch w najmie zapewniają przede wszystkim studenci, którzy przyjeżdżają do innego miasta na pięć lat studiów. Na pewno mieszkanie na wynajem musi mieć bardzo dobre połączenie z innymi rejonami miasta. Pozwoli to studentom na przemieszczanie się pomiędzy wydziałami, które bardzo często rozmieszczone są w zupełnie innych miejscach. Jeżeli mieszkanie kupujemy by w nim zamieszkać konieczne jest spojrzenie na to czy w okolicy nie znajdują się zakłady przemysłowe czy też na przykład lotnisko. Nikt przecież nie chce mieszkać w notorycznym hałasie, który na pewno są w stanie wytworzyć lądujące i startujące samoloty.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.