Nie róbmy z mieszkań graciarni

Mieszkając kilkanaście lat w jednym miejscu, w wielu szafach zbieramy rzeczy, które z czasem, okazują się zupełnie niepotrzebne. To zadziwiające, ilu wśród nas jest zbieraczy, którzy niczego nie wyrzucają, twierdząc ze wszystko się przyda. Patrząc jednak z perspektywy czasu, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ze nic się nie przyda. Ani zepsuta suszarka, ani stare widokówki, ani  mnóstwo butów, które modne były 30 lat temu. Po kilkunastu latach, wiele mieszkań wydaje się być całkowicie zagraconych. Nawet, gdy kupujemy nowe rzeczy, nie mamy na nie miejsca. Wiele rodzin, chętnie zmieniłoby swoje stare meble typu „ściana” na nowe, minimalistyczne, ale tego nie robią. Całe otoczenie zastanawia się dlaczego, ale odpowiedź nasuwa się sama. Ludzie, którzy zamiast pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, chomikują je latami, nie maja szans, by zmieścić się w minimalistycznych meblach. To całkowicie niewykonalne – jak mówią. Jednak, gdy podejdą do swoich przedmiotów bez emocji – okazje się ze 2/3 miejsca w ich szafach, zajmują naprawdę niepotrzebne rzeczy.

Nie trzeba ich wyrzucać. Stare widokówki, możemy oddać do bibliotek szkolnych, bądź antykwariatu. Ubranka dziecięce naszych dzieci, które już dawno skończyły studia, można odwieźć do najbliższego domu dziecka, bądź oddać potrzebującym rodzinom. Jeśli mamy stare czasopisma i maskotki z pewnością znajdziemy kogoś, kto je zbiera. I wreszcie ostatnia kategoria to rzeczy, których nie możemy nikomu oddać, ani sprzedać. To zepsuty telewizor, który straszy zza firany, to 50 letnia pralka, która od dawna nie jest używana.. Takie przedmioty musimy po prostu bez żalu wyrzucić. Jeśli mamy problem z przeprowadzeniem takiego porządku poprośmy domowników lub przyjaciółkę, która bez żalu wyrzuci nasze stare maskotki i plakaty z lat młodzieńczych. Po kilku dniach okaże się ze wiele naszych szaf jest pustych, a w pokoju zrobiło się więcej miejsca. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak zmienić wystrój naszego mieszkania na bardziej nowoczesny.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.