Nowoczesna rodzina

Rodzina obecnie wygląda zupełnie inaczej niż prezentowało się to jeszcze trzydzieści, czy czterdzieści lat temu. Wtedy głową i ostoją rodziny był ojciec. On chodził do pracy i zarabiał pieniądze, by jego najbliżsi mogli żyć w dostatku i szczęściu. Matka zaś bardzo często, jeszcze przed urodzeniem pierwszego dziecka przestawała pracować zawodowo i tak już zostawało. Bowiem jej zadaniem było wychowanie gromadki dzieci oraz zajęcie się domem. Mąż przynosił do domu pieniądze, matka zaś dbała, by wszyscy żyli w atmosferze szczęścia i wzajemnego szacunku, zwłaszcza wobec ojca rodziny. Obecnie model ten, jest już mocno archaiczny.

Bowiem kobiety przestały pełnić funkcję tylko i wyłącznie pani domu. One również chcą pracować. Często zarabiają nawet więcej niż mężczyźni, bowiem same zostają dyrektorkami banków, menedżerkami, czy słynnymi adwokatkami. Często również odwlekają założenie rodziny, bowiem chcą najpierw wykształcić się i znaleźć dobrze płatną pracę. Gdy już zakładają rodzinę i pojawiają się dzieci, często są dużo starsze niż ich mamy, czy babcie, gdy zakładały rodziny. Czy taki schemat jest dobry? Kobieta, która pracuje zawodowo, ma dużo więcej obowiązków i często nie ma wystarczająco dużo czasu, by spędzać go z rodziną, mężem, czy dziećmi. Dlatego nowoczesne kobiety muszą być bardzo dobrze zorganizowane, a ich doba musi być dopięta na ostatni guzik. Tylko dzięki bardzo dobrej organizacji nowoczesna pani domu zdąży do pracy, przygotuje dzieci do szkoły, obiad będzie ciepły jak wszyscy wrócą, oraz wszyscy opowiedzą, jak im minął dzień. Oczywiście, niezbędnym elementem dobrze pracującej rodziny, jest ojciec, który również nie tylko pracuje, ale pomaga swojej małżonce nie tylko w pracach domowych, ale również w wychowywaniu dzieci. W ten sposób, obowiązki zostają równo podzielone między oboje rodziców, każde z nich pracuje i zarabia, każde z nich ma określone obowiązki dotyczące sprzątania i pielęgnowania domu oraz wychowywania i spędzania czasu z dziećmi.

3 komentarze to “Nowoczesna rodzina”

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, Szamba Betonowe Krasnystaw , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.