Prace wykończeniowe w nowym domu.

Z uwagi na niestabilna sytuacje gospodarcza w naszym kraju, wiele jest rodzin, które wybudowały własny dom, ale nie maja chwilowo środków na jego wykończenie. Nawet jeśli przedtem mieli mieszkanie, po jego sprzedaży, nie udaje się wykończyć nowego „gniazdka”. Niestety często jest tak, ze rodziny zmuszone sa wprowadzić się do domu, którego urządzenie pozostawia jeszcze wiele do  życzenia. Nie jest to jednak katastrofa, Jeśli budynek posiada dwie kondygnacje i przynajmniej jedna z nich jest ukończona, możemy w niej zamieszkać. Najważniejsze, aby dom miał już podłączone wszystkie media, był właściwie ocieplony.

posiadać kuchnię, łazienkę i miejsca do spania czy odpoczynku. Wiele rodzin, decyduje się normalnie żyć i funkcjonować, a prace wykończeniowe wykonywać powoli, w miarę posiadanych funduszy. Nie musimy przecież od razu mieć kilku pokoi. Zakładamy, że parter kończymy w pierwszej kolejności. Zaplanujmy nasz budżet tak, aby stworzyć tam miłe ciepłe mieszkanie. Niedobrze, jeśli będziemy posiadane środki wykorzystywali na drobne prace na piętrze, podczas, gdy na parterze brakuje jeszcze wielu elementów. Takie działanie spowoduje bowiem, że będziemy mieli wrażenie, iż żyjemy na placu budowy. Jeśli wydawać pieniądze, to zawsze z rozsądkiem. Urządzamy więc mieszkanie na parterze tak, abyśmy czuli się w nim dobrze. Piętro traktujmy jak lokal, który wykończymy w dalekiej przyszłości. I róbmy to od początku do końca z głową. Jeśli zajmujemy się jednym pokojem, to urządzamy go od początku do końca, tak, żeby był gotowy do użytku w pełni. W sytuacji, gdy będziemy dzielili nasze środki na cała nieukończona powierzchnie, po kilku miesiącach nadal będziemy mieli wrażenie, ze nic nie zrobiliśmy. A jeśli będziemy inwestować pieniądze prawidłowo, co kilka miesięcy, będziemy mieli do dyspozycji kolejne pomieszczenia, urządzone od A do Z. Ustalmy tez priorytety, które pokoje potrzebne sa najbardziej i najpilniej. Może to być dodatkowa kuchnia lub pokój dla oczekiwanego dziecka.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.