Rodzinny dom na wsi

Gdy rodzina przeprowadza się wreszcie do wymarzonego domku na wsi, wszyscy są po prostu wniebowzięci. Dzieciaki od razu rozbiegają się po całym domu, próbując zaklepać pokój dla siebie. Niejednokrotnie między chłopcem a dziewczynką dochodzi do sprzeczki, jeśli okazuje się, że przypadły im do gusty te same pokoje w nowym miejscu. Zazwyczaj najładniejszy pokój na piętrze zostaje przemianowany na sypialnię. To miejsce urządza oczywiście pani domu. Na pewno zadba ona o piękne małżeńskie łoże, które zostanie przykryte piękną pościelą, o delikatny kolor tapety, by grała z atmosferą miejsca do spania, dużą szafą lub garderobą i licznymi świeczkami podkreślającymi nastrój. Dzieciaki zaś, same najchętniej wybierają, jak będzie wyglądało wnętrze ich małego królestwa.

Na co decydują się dziewczynki? One najchętniej wybierają pokój, który może wyglądać jak komnata małej księżniczki. Śliczne różowe łóżeczko z baldachimem i jasną kołdrą i wieloma poduszkami, jasnoróżowe firany w oknach oraz puszysty dywan, na którym będzie można spędzać długie godziny bawiąc się lalkami w dom. Dziewczynki na pewno będą chciały mieć w swoim pokoju dużo pluszaków, ale również kącik , gdzie można poczytać książki, czy odrabiać lekcje. Chłopcy na pewno nie zagustują ani w różu, ani nawet w błękicie. Im marzy się pokój urządzony jak statek pirata, czy wyglądający jak statek powietrzny. Zależnie od tego, jaki styl preferują, będą chcieli bawić się w piratów, kosmitów, marynarzy, czy policjantów. Niejednokrotnie zbudują też z koców wigwam. Oazą pani domu, jest oczywiście kuchnia. Każda gospodyni, która lubi gotować, na pewno będzie szczęśliwa mając do dyspozycji dużą, jasną i dobrze oświetloną kuchnię. Jeśli na dodatek, będzie od niej odchodziła mała spiżarka, a z kuchni będzie można wyjść od razu na ogródek, pani domu na pewno będzie zadowolona będzie najbardziej. Zawsze przecież marzyła o własnym ogródku warzywnym. Pan domu zaś ucieszy się na myśl o warsztacie i dużym garażu.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.