Sprawiedliwość jako norma

 

Sprawiedliwe zachowanie nie wiąże się tylko z tym, że jeśli nie będziemy jej przestrzegać, to będzie nam za to grozić sankcja. Sprawiedliwość jest normą ustalona przez społeczeństwo. Jest to niepisana zasada, której powinniśmy się trzymać. I tak naprawdę, w tym przypadku odpowiadanym nie przed sądem, nie przed prawem, ale przed własnym sumieniem, przed samym sobą. Jeśli jesteśmy ludźmi uczciwymi, to powinniśmy się źle czuć z tym, jeśli kogoś oszukaliśmy albo próbowaliśmy oszukać. Jest wiele osób, które nie myślą tymi kategoriami i nie zależy im na uczciwym i sprawiedliwym życiu.

Ale gdy przyjdzie kres naszego życia i będziemy sobie analizować to co zrobiliśmy przez te wszystkie lata, to lepiej żebyśmy mieli sobie mniej rzeczy do zarzuceni. Gdy analizowanie może się skończyć na tym, że zdamy sobie sprawę, że prze te wszystkie lata sprawialiśmy innym więcej przykrości, niż pomocy, a także, że żyliśmy nie uczciwie, to może być za późno na poczucie sprawiedliwości. Są też takie sytuacje, które są niezgodne i z prawem i z osobistym podejściem do życia. Wtedy nie mamy wątpliwości jak powinniśmy się zachować. Gorzej, gdy jedno przeczy się drugiemu. Wtedy musimy się zdecydować co jest ważniejsze: czy prawo, czy moja wola.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, https://ays.pl/reklama-w-internecie2Cac217/grafika2Cac219/jakie-powinno-byc-dobre-opakowanie%2C278 , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.