Szczęśliwa rodzina to szczęśliwy dom

Kiedy w rodzinie pojawia się nowy członek rodziny, nasze życie ulega całkowitej dezorganizacji. Dotyczy to również naszego mieszkania. Małe dziecko, potrzebuje bowiem własnego łóżeczka, najlepiej blisko rodziców. Musimy tez znaleźć miejsce, na szereg nowych elementów, niezbędnych każdemu niemowlakowi. Jeśli zajmujemy małe mieszkanie i dotychczas mieliśmy w nim sypialnię, prędzej czy później, będziemy musieli z niej zrezygnować, na rzecz pokoju dla dziecka. Dopóki jest jeszcze malutkie, możemy jednak tak je przemeblować, aby znalazło się w niej miejsce dla dziecka. Postawmy więc łóżeczko blisko naszego łóżka, tak, abyśmy mieli do niego łatwy dostęp o każdej porze dnia i nocy. Bardzo ważne jest tez oświetlenie, które nie powinno być ostre.

Dobrze, jeśli zaopatrzymy się w dodatkową lampkę nocną. W pobliżu łóżeczka, musimy tez zaplanować miejsce do przewijania oraz małą szafkę na pieluchy i podstawowe ubranka. W miarę upływu lat – nie później jednak niż 2-3 lata, jeśli nie mamy innych możliwości lokalowych, musimy zlikwidować nasza sypialnię. Dziecko, powinno mieć własne łóżko i kącik do zabawy. Rodzicom przyzwyczajonym do sypialni, będzie trudno z niej zrezygnować, ale taka decyzja jest nieunikniona. Pokój, który do tej pory był salonem, musi być od tej chwili również miejscem naszego nocnego odpoczynku. Jeśli mieliśmy w nim sofę, która była tylko do siedzenia, czeka nas jeszcze wydatek zmiany mebli. Najlepiej, aby był to funkcjonalny narożnik, który nie spowoduje diametralnego pogorszenia naszego komfortu. Dla małego dziecka natomiast, musimy kupić dziecięce mebelki, najlepiej w kolorach pastelowych, które jednak będą posiadały odpowiedni atest. Na początku, musimy odświeżyć ściany i podłogi. Powinniśmy zrobić wszystko, aby nowy członek rodziny, poczuł ze jest jej cudowna częścią. Od tej chwili, tworzy przecież atmosferę tego domu. I z pewnością wspomnienia o nim, będą wracały do niego przez całe życie.  Tylko szczęśliwa rodzina, jest w stanie stworzyć szczęśliwy dom.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.