Urządzanie kawalerki

Okazuje się, że nawet małych rozmiarów kawalerka może być urządzona w ten sposób, że jej wnętrze będzie wydawać się bardziej przestronne i będzie się w niej mile mieszkało. Trzeba tylko porządnie zaplanować renowację, remont i wyciągnąć z tej niewielkiej ilości metrów kwadratowych wszystko, co tylko się da. Przede wszystkim warto pomalować ściany na jasne kolory, to sprawi, że wnętrze będzie wydawało się dużo większe. Wiele osób decyduje się również na wyburzenie ściany kuchennej i zrobienie aneksu. W ten sposób łączy się kuchnię wraz z pokojem. Można postawić półściankę i zamontować dobry okap, dzięki czemu kuchenne zapachy nie będą rozchodziły się po mieszkaniu, a powierzchnia ulegnie zwiększeniu.

Jeśli pokój jest dosyć duży, warto wykorzystać tę powierzchnię i podzielić go na część sypialną i część codzienną. Nie ma potrzeby stawiania ściany i robienia dwóch pokoi, wystarczy postawić półściankę, albo oddzielić większą szafą część sypialną. Dzięki temu można oddzielić łóżko od przykładowo biurka, które będzie znajdować się w innej części mieszkania. Osoba pracująca w nocy w ten sposób nie będzie przeszkadzać drugiej osobie, która woli się już położyć spać. Poza tym, kawalerkę również można ładnie przyozdobić. Trzeba jednak znać umiar, by nie sprawiała ona wrażenia zbytnio zagraconego miejsca. Wybór kilku ładnych kwiatków doniczkowych, obrazów na ścianę i pojemnych szafek, to na pewno dobry pomysł. Należy również zrezygnować z zajmujących dużo miejsca stołów i krzeseł. Może wystarczy tylko jeden mniejszy stolik, a krzesła mogłyby być składane? W ten sposób wyciągałoby się je tylko na czas posiłku. Nie można również zapomnieć o pięknych zasłonach. Badania wskazują, że goście często najpierw patrzą na zasłony. Jeśli przyciągną ich uwagę, nikt nie będzie zwracał uwagi, że kawalerka jest naprawdę malutkich rozmiarów. Liczy się pomysł i ciekawa aranżacja, a nasze malutkie mieszkanie będzie lśniło i zachęcało do spędzania w nim poranków i wieczorów.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.