Wartości rodzinne

Małżeństwo jest pięknym zwieńczeniem i przypieczętowaniem miłości dwojga często młodych ludzi. Piękne słowa, które mówią do siebie podczas ślubu, mają być poświadczeniem ich wielkiej miłości i nadzieją, że rodzina w najbliższej już przyszłości ulegnie powiększeniu. Bowiem podstawową komórką społeczeństwa jest właśnie rodzina, dziadkowie, rodzice i potem dzieci, którzy wspólnie wiodą kochające życie, pełne troski o siebie i najbliższych. Jednak bardzo często ta bajkowa sytuacja, o jakiej marzy zwłaszcza większość młodych kobiet, przeradza się w rzeczywistość. Zaczyna się prawdziwe życie, a rodzina zaczyna się od siebie oddalać.

I coraz częściej mówi się, że z rodziną wygląda się dobrze tylko na zdjęciu. Coraz częściej mówi się, że rodzina po prostu przeszkadza. Poniekąd można to zauważyć we współczesnym społeczeństwie. Młodzi uciekają z domów jeszcze przed studiami, zaś potem szybko znajdują dobrze płatną pracę. W pogoni za nią, pieniędzmi i rozwojem zawodowym, zapominają, jak ważne jest założenie własnej rodziny i pamiętanie o swoich korzeniach, Rzadko odwiedzają rodzinne włości, pojawiają się tam tylko w okresie świątecznym, nawet wtedy przelotnie. Zaś jeśli jednak udaje im się założyć rodzinę, nawet ta bańka mydlana szybko pryska. Dzieci spędzają dnie w żłobkach, przedszkolach, z niańkami, bo zapracowani rodzice nie mają czasu, ani dla nich, ani dla siebie. Całymi dniami dom stoi pusty, bo dzieci są na świetlicy, a rodzice w pracy. Wieczorem zaś, wszyscy zmęczeni idą spać, nie dzielą się przeżyciami, nie opowiadają io minionym dniu. W ten sposób życie rodzinne ulega degradacji i zapomina się o tak ważnych uczuciach jak miłość, wzajemny szacunek, tolerancja, przyjaźń, pozostaje najlepszym wypadku przywiązanie i wspólne spłacanie kredytu mieszkaniowego. Dlatego w obecnym czasie wiecznej pogoni, trzeba pamiętać o wartościach, jakie niesie ze sobą rodzina, oraz nie zapominać, że wiara, nadzieja i miłość potrzebne są każdej rodzinie. I trzeba je pielęgnować.

3 komentarze to “Wartości rodzinne”

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.