Wyposażenie kuchni- kicz czy prostota

Urządzenie nowego domu, zawsze stanowi problem, jednak efekt końcowy daje satysfakcje wszystkim domownikom. Dobrze więc, aby mieć jakiś plan i wiedzieć w jakim stylu ma być nasz dom. Sa różne gusta, jednak wnętrze w każdej sytuacji powinno być urządzone ze smakiem. Zdarzają się bowiem piękne domy,  w których mimo możliwości finansowych właścicieli, panuje kicz . Żaden przedmiot nie pasuje do drugiego,  a mimo to domownicy czuja się w nim dobrze. A czy nie o to właśnie chodzi? Czy to nasi goście maja się czuć dobrze w naszym domu, czy my? Idealnie byłoby, gdyby każdy czuł się tam dobrze, ale najważniejszy jest jednak komfort właścicieli. W ostatnich latach, obserwuje się dwa trendy jeśli chodzi o wyposażenie kuchni. W jednym dominuje nowoczesność i pełna zabudowa.

Przeciwnicy tego stylu uważają, ze w takiej kuchni panuje zimna atmosfera. Z jednej strony to prawda, ponieważ wszystkie sprzęty sa całkowicie zabudowane. Na blatach nie znajduje się nic. Elementem dekoracyjnym sa zwykle zestawy noży, bądź zioła w doniczkach. W takiej kuchni panuje jednak idealny porządek. Nie znajdziemy tu nawet naczyń przygotowanych do zmywania, ponieważ sa ukryte w zmywarce. Niezależnie od tego, czy sa brudne, czy już czyste. Drugi trend w wyposażeniu kuchni to , jak mówią jej przeciwnicy całkowita graciarnia. Znajdziemy tam przede wszystkim, odrestaurowane meble naszej babci. Będzie to więc stara, kuchenna komoda. Na blatach znajdziemy mnóstwo kolorowych gadżetów, począwszy od starej porcelany, skończywszy na ręcznikach, na których znajdziemy wyhaftowane kuchenne motywy. Wszystkie przedmioty pierwszej potrzeby w kuchni, znajdują się tu na widoku, zestaw kuchennych łyżek, garnki, tarki i inne sprzęty. Dla przeciwników takiego stylu, w takiej kuchni panuje artystyczny nieład i bałagan. Dominuje tu przepych graniczący z wiejskim kiczem. Sa jednak osoby, dla których w takiej kuchni idealnie piecze się ciasto z przepisu prababci i w cudownej rodzinnej atmosferze, można zjeść rodzinny obiad.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.