Zakup mieszkania. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego miejsca.

Zakup mieszkania jest czymś bardzo poważnym. Mieszkanie jest przecież w przeważającej części przypadków inwestycją na kilkanaście lat jeśli nie na całe życie. Warto więc zrobić wszystko by było to pomieszczenie, które będzie spełniało wszystkie nasze wymagania. Do poszukiwania mieszkania warto się dobrze przygotować by potem nie było za późno. Dobre przygotowanie polega na sporządzeniu specjalnego planu, w którym uwzględnimy wszystkie nasze potrzeby. Jedną z takich potrzeb może się okazać dobra lokalizacja. Jeśli chcemy by nasze mieszkanie było wynajmowane warto poszukać mieszkania w regionach, w których znajdują się uczelnie wyższe. Wynajmowanie mieszkania to dziedzina młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na studia do obcego sobie miejsca.

Muszą więc oni pomieszkiwać w regionach studenckich by mieć łatwy dojazd na poszczególne wydziały. Sama lokalizacja potrafi bardzo znacząco wpłynąć na cenę mieszkania. Mieszkania położone bliżej centrum naturalnie są droższe od tych, które znajdują się na obrzeżach miasta. Chodzi o kwestie dojazdu oraz bliskości wszystkich najważniejszych wydarzeń w mieście. Centrum jest także uznawane za znacznie bardziej bezpieczniejsze. Dobre dzielnice charakteryzują się wyższymi cenami. Tam gdzie jest bardziej niebezpiecznie mieszkania są zdecydowanie tańsze. Mieszkanie musi być także położone w takim miejscu, gdzie będzie dobre połączenie drogowe. Dojeżdżanie do miejsca pracy czasem potrafi zająć sporo czasu z uwagi na korki. Warto więc znaleźć mieszkanie w miejscu mniej narażonych na natężony ruch uliczny. Jeśli mamy już dzieci na wagę złota będzie lokal w bliskim położeniu szkoły czy też żłobków. Dobrze jest także, by w okolicach była także przychodnia. Jeśli kochamy tereny zielone sprawdzenie czy osiedle posiada park czy chociaż skwer jest także obowiązkiem by potem nie być niemile rozczarowanym. Obecnie w większych miastach bardzo trudno znaleźć takie mieszkanie, które będzie spełniać wszystkie nasze potrzeby.

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Mieszkanie dla rodziny:
    Zakupienie mieszkania jest przeważnie nowym doświadczeniem dla człowieka. Dla takich osób dobre rady przygotował Związek Firm Doradztwa Finansowego. Związek zawsze służy radą. Zwraca uwagę na to na co trze ba zwracać uwagę podczas wybierania nieruchomości na rynku pierwotnym i radzą jak bezpiecznie dokonać zakupu. Przed ostatecznym. Na pewno przedstawiciele Związku Firm Doradztwa Finansowego na samym początku zlecają należy sprawdzenie całej inwestycji. Na pewno warto zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego okolicy, w której zlokalizowana jest nieruchomość, którą chcemy zakupić. Odpowiednie rozpoznanie może sprawić, że dowiemy się więcej o okolicy i o tym, czy planowane są w niej jakieś inwestycje w najbliższym czasie. Zdobycie informacji na temat tego, że na przykład w okolicy mieszkania będzie budowane lotnisko na pewno będzie cenną informacją, która wpływanie na naszą decyzję. Inną ważną czynnością jest dokładne sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Sprowadzenie jego historii jest podstawą dobrego wyboru. Trzeba wiedzieć z kim zawiera się transakcje warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zweryfikowanie dewelopera można wystąpić z prośbą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dobrze jest to zrobić już na wstępnym etapie całej inwestycji. Warto wtedy sprawdzić, czy deweloper posiada prawomocne pozwolenie na budowę. I tak będzie to koniecznością, , ponieważ jeśli chcemy uzyskać kredyt hipoteczny takiego upewnienia zażąda od nas bank. Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny to warto przed popisaniem umowy zaznajomi się z całą procedurą kredytowania. Kredyt w takich wypadkach jest przekazywany najczęściej w transzach po zakończeniu kolejnych etapów prac. Tak jest w przypadku mieszkań nabywanych bezpośrednich od dewelopera. Bank przed wypłatą kolejnej transzy może nawet sprawdzić poziom zaawansowania prac na budowie. Czasem takie kontrole są kosztowne i mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Uważnie trzeba czytać umowy by nie być potem zdziwionym.