3 lipca 2019 Brak komentarzy admin Mama Fit , ,

Dbanie o sylwetkę w obecnych czasach jest szczególnie pożądane. Nie wiąże się to już wyłącznie z kreowanym przez mass media obrazem osiągającego sukcesy, zadbanego człowieka. Modele, prezenterzy, gwiazdy filmowe i telewizyjne, niemal wszyscy celebryci dbają o swoją powierzchowność. Dzięki mediom społecznościowym nie tylko podziwiamy ich zadbane sylwetki, ale mamy też możliwość śledzenia tego, jak je osiągają.

Media mają moc kształtowania potrzeb. Gdy masz ulubiony aktor filmowy na swoim koncie na Instagramie niemal codziennie wrzuca zdjęcia z zajęć fitness lub siłowni naturalnie obraz ten zostaje w naszych głowach i chcielibyśmy go naśladować. Być jak on. Ludzie sukcesu, gwiazdy ze szklanego ekranu są inspiracją dla wielu ludzi. Niemniej jednak nie trzeba być rozpoznawalnym z powodu swojej działalności artystycznej czy celebryckiej, żeby dla szerokiej rzeszy odbiorców stać się przykładem.

Wystarczy konto na Instagramie, Facebooku czy YouTube. Dziś wielką popularność może zyskać osoba nikomu szerzej nieznana. Wszystko, dzięki jego własnym osiągnięciom sylwetkowym, czy dietetycznym. Podziwiamy proporcjonalnie zbudowanych mężczyzn, którzy znani są z tego, że pracują nad swoim wyglądem. Z chęcią śledzimy życie kobiet z talią osy, ciekawi jak ją osiągnęła. Oczywiście to zainteresowanie jest zupełnie naturalne. Kanały najpopularniejszych influencerów śledzą setki tysięcy, czasami miliony ludzi na całym świecie. Ciężką pracą zyskują oni wielkie uznanie. W mniejszej skali, mniej wyczynowej, zadbaną sylwetkę oraz lepsze zdrowie może osiągnąć każdy z nas. Należy tylko trzymać się pewnych zasad.Częstym problemem, z jakim boryka się współczesny człowiek, mieszkaniec dowolnego z krajów wysokorozwiniętych, jest nadwaga. Wynika ona z niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz szeroko dostępnych wysokoprzetworzonych produktów spożywczych.

Dieta człowieka XXI wieku oparta jest na kalorycznych posiłkach. Często gotowych, spakowanych w pojemniki, które wystarczy wrzucić do mikrofalówki i po podgrzaniu zjeść. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mały posiłek wcale nie oznacza małej podaży kalorycznej. Tym sposobem niewielki cheeseburger ze znanej, amerykańskiej sieci fast food może z powodzeniem osiągnąć wartość kaloryczną równą kilogramowi pomidorów.

Odchudzanie powinno więc zaczynać się od świadomego wyboru. Zamieniając kanapki na sałatkę osiągniemy tę samą objętość posiłku przy znacznie mniejszej podaży kalorycznej. Zaczynając przygodę z odchudzaniem powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kaloryczność naszych posiłków. Nie musimy rezygnować z objętości i katować się wróblimi porcjami, jeśli podejdziemy do tematu z odpowiednią wiedzą. Tym sposobem kanapki możemy zastąpić sałatką z piersi z kurczakiem. „Na oko” zjemy tyle samo, ale organizm przyjmie mniej kalorii.
Drugim krokiem jest obliczenie własnego zera kalorycznego i spożywanie kalorii poniżej tego pułapu. Na końcu jest fitness, siłownia albo rower. Ruch jest ważny dla naszego zdrowia, ale w głównej mierze to odpowiednia dieta pozwala nam schudnąć.