14 lutego 2018 Brak komentarzy admin Mama Fit , , ,

Całkiem sporo osób zjada przekąski różnego typu. Zaspokajają one uczucie głodu i można je spożyć w zasadzie wszędzie. W sklepach nie brak chipsów, wafelków czy paluszków. Czy istnieje dla nich jakaś zdrowa alternatywa?
Polacy bardzo lubią słodycze, sięga po nie aż 91% osób. Sporą popularnością cieszą się wyroby czekoladowe. Ponadto zazwyczaj kupowane są chipsy, orzeszki czy słone paluszki. Coraz pokaźniejsza ilość ludzi chwyta także po korzystniejsze przekąski. Prawie 45% Polaków pragnie bowiem przemienić swój tryb funkcjonowania na zdrowszy. Wyszukują oni produktów o małej ilości sodu oraz tłuszczów. Na przeciw potrzebom tym wychodzą coraz częściej także producenci.
Słodycze najkorzystniej zastąpić jest owocami lub mlecznym deserem. Można wykorzystać także batoniki musli z owocami, musy owocowe czy czekolady słodzone stewią. Preferowane są również bakalie. Dostarczają one energię, są zdrowe i z dużą precyzją zaspokajają apetyt na coś słodkiego. Także i ogólnie za starym kontynencie coraz większą popularnością mogą pochwalić się przekąski z formie owoców czy serów. A już zupełnym hitem są sosy i dipy, czyli mieszanki do smarowania – hummus, salsa, tzatziki czy guacamole. Wciąż najsłabiej odżywiają się obywatele Stanów Zjednoczonych. W USA niezmiennie od paru lat rekordy popularności biją fast foody i słone przekąski różnego rodzaju.
Kupujący na całym świecie zwracają z każdym rokiem większą uwagę na to, co jedzą. Opierają dania na bazie produktów nie tylko smacznych, ale i zdrowych. Blisko 30% osób chwali sobie produkty bez dodatku cukru czy soli. Powinny natomiast zawierać błonnik, biała oraz pełne ziarno. Za tymi zmianami muszą iść co jasne konsumenci. Ich produkty powinny bowiem wpisywać się w powstającą tendencję na zdrowy tryb życia.