Jeżeli kalkulator bmi wykazał, że masz nadwagę lub jesteś otyły to znaczy, że nadszedł czas zarzucić użalanie się nad sobą tylko sobie przyjść z pomocą. Nadwaga i otyłość to problem, z którym zmaga się naprawdę dużo osób, z tego powodu na pewno nie będziesz z tym sam. Im prędzej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zaczniesz troszczyć się o to, co jesz, tym z lepszym rezultatem zmniejszysz ryzyko takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas ma nadzieje żyć jak najdłużej i w jak najlepszej kondycji, prawda? Dlatego warto szczególnie o to zadbać. Teraz.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podstawa dla właściwego działania naszego organizmu. Musimy zapewnić mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec kości oraz właściwie się nawadniać – wtedy, wszystko będzie funkcjonowało tak jak powinno, a my będziemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na wspaniałym samopoczuciu. Wystarczy nie zapominać o podstawowych zasadach zdrowego żywienia: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna porcja warzyw, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niezdrowych tłuszczy trans. Już te modyfikacje spowodują, że będziemy czuć się o wiele lepiej we własnym ciele.

Aktywność fizyczna
Zamiast marnować czas przed ekranem komputera i użalać się nad swoim losem – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która przynosi nam najwięcej frajdy. Może to być jazda na rowerze, basen, przechadzki z psem, ćwiczenia na siłowni i wiele innych. Grunt, byśmy byli aktywni- to wpływa na nasz sen, samopoczucie, szkielet, stawy i wiele innych. Przekonanie, że aktywność to tylko redukcja masy jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – radość!

Przyswajajmy wiedzę
Nie każdy z nas ma solidne podwaliny wiedzy o człowieku i funkcjonowaniu jego ciała – nic straconego, dowiadujmy się sami. Czytajmy publikacje, oglądajmy programy popularnonaukowe, sprawdzajmy teorię autorytetów – te wiadomości przydadzą nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!