17 lutego 2018 Brak komentarzy admin Mama Fit , , ,

Cellulit jest przypadłością, która jest kłopotliwa głównie ze względów estetycznych. Co prawda czasami może pojawić się ból, jednak zdarza się to sporadycznie i najczęściej jest on delikatny. Tym nie mniej, każda kobieta chciałaby pozbyć się cellulitu.

W jaki sposób usunąć cellulit?

Warto zaznaczyć, iż cellulit to coś, co rozwija się przez wiele lat. Dlatego też, nie jest możliwe, by go zlikwidować natychmiast. Na rynku są co prawda profesjonalne zabiegi, które go usuwają, jednak one również nie działają natychmiast. Aby zabieg był skuteczny, należy powtórzyć go wielokrotnie. Po pierwsze jest to męczące, a czasami także bolesne, a dodatkowo też, wiąże się z dość dużym wydatkiem. Stąd też, przed tym, jak zdecydujemy się na zabieg, warto poznać inne metody na pozbycie się problemu.

Domowe sposoby na cellulit

Istnieje wiele sposobów na cellulit, które wykorzystać można w domu, całkowicie samodzielnie. Jednym z najbardziej efektywnych jest wcieranie w miejsce na skórze, w którym widoczny jest cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać po zanużeniu się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a na dodatek bardzo tania. Jedyne co jest potrzebne, to wanna napełniona wodą oraz trochę soli morskiej. Metoda ta jest skuteczna, bowiem dzięki użyciu soli, krew w masowanym miejscu krąży znacznie szybciej, dzięki czemu cellulit ulega widocznemu zredukowaniu.

Kolejnym polecanym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest podobna nieco do tej, która wykorzystuje sól, tylko w tym przypadku „zabieg” jest trochę bardziej złożony, ponieważ potrzebne jest więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, trzeba pomieszać z miodem, a do tego dobrze jest dodać też olej winogronowy oraz masło migdałowe. Skórę należy najpierw delikatnie nawilżyć, a następnie wmasować w nią przygotowany peeling.

Ponadto, w usuwaniu cellulitu skuteczne mogą być fusy kawowe. Fusy należy wcierać w skórę po połączeniu z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana kilkukrotnie, sprawia, że skóra staje się o wiele gładsza.

Ponadto, istnieją również inne, trochę mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne wydaje się być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z odrobiną pieprzu. Być może nie jest to smaczne, jednak naprawdę warto spróbować, aby zlikwidować cellulit. Innym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który trzeba wykonywać systematycznie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się przykładowo rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka. Zlikwidowanie cellulitu nie jest łatwe, jednakże wytrwałość i determinacja zwykle gwarantują sukces.