17 lutego 2018 Brak komentarzy admin Mama Fit , , , ,

Skuteczna utrata wagi jest to marzenie każdej przedstawicielki płci pięknej. Jednak niełatwo stracić zbędne fałdki tłuszczu zgromadzone przez dłuższy czas, w trakcie tylko chwilowej zmiany sposobu odżywiana. Chociaż stosując się do jej zasad można utracić na wadze, ale w większości przypadków powrót do nieprawidłowych nawyków żywieniowych wywołuje ponowne wrzucenie na wagę utraconych podczas diety zbędnych kilogramów. Jest to typowy tzw. efekt jo-jo, który towarzyszy niestety dominującej liczbie diet. Zatem jak można zredukować swoją masę ciała, aby uniknąć tego efektu i utrzymać uzyskaną wagę? Jest to nietrudne dzielne panie! Jedynie dobrze zaplanowana modyfikacja żywienia wzmocniona dużą aktywnością fizyczną. To jedyny, efektywny metoda na szczupłą sylwetkę.
Próbach odnalezienia dobrej dla siebie diety mądrze jest skorzystać z wsparcia dietetyka. Każda z nas jest niepowtarzalna, ma różne oczekiwania i dlatego korzystanie z gotowych planów redukcji może nie przynosić spodziewanych wyników. Z pomocą specjalisty od żywienia szybciej, a przede wszystkim zdrowiej można zrzucić nadmiar kilogramów. Bierze on pod uwagę nie tylko aktualny stan zdrowia osoby, która chce się rozstać z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale także jej gastronomiczne upodobania, upodobania żywieniowe oraz możliwości podyktowane stylem i trybem życia. Na podstawie zdobytej wiedzy układa taki jadłospis, który skutecznie, z dnia na dzień skutkować będzie utratą dodatkowych kilogramów.
Oczywiście dieta jest bardzo ważnym czynnikiem sprzyjającym redukcji masy ciała, ale żeby była skuteczna musi być wzbogacona odpowiednio ciężkim treningiem. Jednak, żeby zebrać siły do ćwiczeń, należy wybrać formę aktywności fizycznej, który daje najwięcej radości. Nie koniecznie musi być to siłownia czy klub fitness. Wystarczy wykonywać regularnie wybrane aktywności fizyczne we własnym pokoju, a ich skutki na pewno będzie widoczny.