14 lutego 2018 Brak komentarzy admin Mama Fit , ,

Zgrubiałe fałdy na skórze, nazywane cellulitem, spędzają sen z powiek bardzo wielu kobietom. Co zrobić, aby dokładnie i błyskawicznie zwalczyć cellulit? Odpowiedź niestety nie jest bardzo podnosząca na duchu, dlatego, że błyskawiczna metoda niestety nie istnieje. Walka z cellulitem jest zazwyczaj długotrwała i męcząca. Należy jednak nie zapominać, że skórka pomarańczowa (druga nazwa cellulitu) nie bierze się znikąd. Rozwija się ona niezbyt szybko, przez długi czas. Najważniejsze, aby nie lekceważyć cellulitu i tak szybko jak to możliwe podjąć działania, mające jako cel jego całkowite pozbycie się. Im szybsza reakcja, tym prościej i szybciej można zlikwidować cellulit.

Sposoby na pomarańczową skórkę
Możliwości walki ze skórką pomarańczową jest bardzo dużo. Różnią się one zdecydowanie pod kilkoma różnymi względami. Zdecydowanie najłatwiej jest rozdzielić je na trzy rodzaje. Pierwsza grupa to są ćwiczenia na cellulit, kolejna to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a trzecia to metody maturalne.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeśli chodzi o to, co można zrobić samodzielnie w domu, to wachlarz zabiegów jest bardzo duży. Przede wszystkim, powinno się wykonywać różnego rodzaju peelingi. Należy wykorzystywać w nim produkty, które przyspieszają cyrkulację krwi. Jest wśród nich między innymi sól morska, jak również kawa. Ponadto, dobrze działające okazują się masaże miejsc, w których pojawia się cellulit. Stosuje się w nich również specjalne urządzenia lub rękawice. Powierzchnia przyrządu, którym przeprowadza się zabieg powinna być szorstka, żeby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeśli chodzi o pozostałe amatorskie sposoby na zwalczanie skórki pomarańczowej, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego regularne spożywanie przynosi rewelacyjne efekty.

Zestawy ćwiczeń na cellulit
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to ich wybór zależy głównie od tego, w którym dokładnie rejonie ciała pojawił się cellulit. Nieco inne ćwiczenia przeprowadza się, gdy skórka pomarańczowa zlokalizowana jest na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zupełnie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast przydatny w przypadku, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na przykład na ramionach. Na przykład, w przypadku pojawienia się skórki pomarańczowej na pośladkach, skuteczne mogą być dobrze znane wszystkim przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w rękach hantle o stosunkowo niskiej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na cellulit. Ich cena jest bowiem niemała, a poza tym mogą one być niekorzystne dla zdrowia. Zabiegi tego typu są jednak zazwyczaj niezwykle skuteczne. W gabinetach przeprowadza się takie zabiegi jak mezoterapia, czy procedura usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zwalczyć, jednak kluczowe znaczenie ma konsekwencja w tej walce, oraz szybka reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.