Skórka pomarańczowa to bolączka milionów kobiet. Nie jest on niebezpieczny dla zdrowia, jednak stanowi dla wielu kobiet powód do złego samopoczucia ze względu na nieestetyczny ładny wygląd.

Przyczyny formowania się cellulitu
Jednym z najczęstszych powodów wystąpienia cellulitu, który nazywany jest również skórką pomarańczową, jest mała aktywność fizyczna. Duża liczba kobiet, bo to ich przede wszystkim dotyczy cellulit, spędza całe dnie siedząc. Jest to łatwa droga do wystąpienia się skórki pomarańczowej. Najczęściej pojawia się wówczas cellulit na udach oraz biodrach, ale także na ramionach, a nawet na pośladkach. Z tego względu, aby uniknąć pojawienia się skórki pomarańczowej dobrze jest się systematycznie ruszać. W przypadku pracy, która wymaga od nas, aby przez wiele godzin siedzieć przed komputerem, dobrze jest zarezerwować jakiś czas, po to, żeby po pracy pobiegać, czy też popływać.
Przyczyn występowania się cellulitu jest bardzo dużo. Z tego względu, cellulit jest tak powszechnym zjawiskiem. Wiele wskazuje na to, że skórkę pomarańczową może powodować nadmiar tkanki tłuszczowej. Po pierwsze dlatego, że u osób z nadwagą obecnych jest więcej komórek tłuszczowych, a po drugie, redukuje ona zdecydowanie krążenie krwi. Nie oznacza to jednak, że u osób szczupłych cellulit się nie pojawia.
Co więcej, dla cellulitu kluczowe jest również jaką dietę stosujemy. Bardzo istotne jest, żeby była ona bogata w błonnik. Produkty jakie dobrze jest spożywać walcząc z cellulitem, to przede wszystkim takie, w których jest niewiele węglowodanów oraz tłuszczy. Dodatkowo, jeżeli chcielibyśmy uniknąć wystąpienia się cellulitu, dobrze jest ograniczyć palenie papierosów.
Przyczyną wystąpienia się cellulitu może być jednocześnie nieprawidłowe krążenie. Może być ono spowodowane na przykład przez zaznaczoną już wcześniej nadwagę, natomiast nie tylko przez nią. Co ciekawe, nieprawidłowe krążenie w dolnej partii ciała wywoływane jest również przez płaskostopie. Stąd też wiadomo, że istnieje związek pomiędzy płaskostopiem a cellulitem. Płaskostopie występuje zwykle już w dzieciństwie, i to wtedy powinno się je korygować, aby uniknąć kłopotów z cellulitem w dorosłym życiu.
Dodatkowo, cellulit na udach, ramionach, czy jakiejkolwiek innej części ciała, może być efektem problemów hormonalnych. Najprawdopodobniej pojawia się on, gdy dochodzi w organizmie do dużych wahań poziomu estrogenów. Z tego względu, tak powszechnie cellulit pojawia się u kobiet czy to w okresie menopauzy, czy też zaraz po urodzeniu dziecka. Jest to konsekwencją zmian hormonalnych jakie występują w tych dwóch przypadkach. W takim wypadku, gdy żadne domowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dobrze jest zwrócić się o poradę do lekarza, ponieważ źródłem cellulitu jest wtedy najprawdopodobniej nieprawidłowo działający układ hormonalny.