15 października 2019 Brak komentarzy admin Mama Fit , ,

Nie ma się co oszukiwać: we współczesnym świecie wygląd ma znaczenie. Trendy w modzie i urodzie zmieniają się dość szybko i dynamicznie – czasem tak szybko, że ciężko za nimi nadążyć i móc stwierdzić co w zasadzie się teraz nosi. Jednak uroda i szeroko pojęte piękno zawsze są w cenie, dlatego, jeśli nie chcemy dać się zwariować, warto postawić na coś co określić można mianem „zadbanej naturalności”. Pozwoli nam to zachować stylowy, atrakcyjny wygląd, a jednocześnie nie poświęcić pielęgnacji swojego wizerunku całego swojego czasu i wszystkich dostępnych środków. Jak wypracować taki styl? Na jakie kosmetyki postawić? Po pierwsze, musimy zadbać o zdrową kondycję naszej skóry i naszych włosów. Uroda i piękno nie kojarzą się raczej z szarą, zmęczoną cerą czy zniszczonymi, niezadbanymi włosami. Warto więc zainwestować w podstawową pielęgnację. W przypadku cery będzie to nie tylko dobry krem dostosowany do potrzeb naszej skóry, ale też – o czym czasem zapominamy – porządne kosmetyki do demakijażu.

Bez tego nasza cera nigdy nie będzie dobrze oczyszczona, co skutkuje nie tylko powstawaniem niechcianych niedoskonałości, ale też gorszym wchłanianiem kosmetyków pielęgnacyjnych i szybszym starzeniem się skóry. Dzięki skutecznemu demakijażowi nie tylko pozwalamy naszej cerze odetchnąć, ale też przegotowujemy ją na dalsze etapy pielęgnacji, na przykład na krem, serum czy tonik. Dlatego warto znaleźć coś, co sprawdzi się w naszym wypadku i dzień po dniu pozwoli nam oczyścić cerę po całym dniu noszenia makijażu czy kontakcie z zanieczyszczonym powietrzem. Jeśli chodzi o włosy, to kluczem do sukcesu jest znalezienie szamponu i odżywki dostosowanych do potrzeb nie tylko naszych włosów, ale też skóry głowy. Inne kosmetyki powinna kupić posiadaczka burzy loków, inne – właścicielka cienkich włosów bez objętości.

Dlatego tu rozwiązanie jest jedno: testować, testować i jeszcze raz testować. To, co sprawdziło się u twojej mamy, siostry czy koleżanki niekoniecznie sprawdzi się u ciebie. Nie zawsze też im droższy kosmetyk, tym lepszy. Obecnie znaleźć można wiele szamponów i odżywek o naprawdę korzystnym stosunku ceny do jakości – nawet jeśli nie pochodzą od znanej marki, mogą mieć fajny, bogaty skład. Dlatego zdecydowanie warto czytać składy podane na opakowaniach. Bardzo istotnym punktem naturalnego, ale zadbanego wyglądu jest oczywiście makijaż. Obecny, ale niekoniecznie widoczny – a już na pewno nierzucający się w oczy. W końcu chodzi o to, by podkreślić i wydobyć nasze naturalne piękno, a nie stać się kimś, kim nie jesteśmy. Jeśli nie lubimy lub nie mamy czasu się malować, wystarczy wyrównanie kolorytu cery, dzięki temu będziemy ona wyglądać na świeżą i wypoczętą.

Jeśli nie mamy problemów ze stanem naszej skóry, wystarczy krem BB. Jeśli mamy coś do ukrycia, zapewne zdecydujemy się na mniej lub bardziej kryjący podkład. Nie wystarczy, żeby był trwały i dostosowany do koloru naszej skóry. Powinien mieć też możliwie dobry skład, bez zapychaczy czy substancji uczulających. Inaczej kondycja naszej cery się pogorszy, a my będziemy mieć coraz to więcej do ukrycia – a przecież nie o to chodzi. W końcu naszym mocnym punktem ma być nasza naturalna uroda!