3 lipca 2019 Brak komentarzy admin Mama Fit , , , ,

Otyłość jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, która co roku dotyka setek tysięcy osób na świecie. Dzisiejszy tryb życia sprzyja rozwijaniu się otyłości – nieodpowiednie żywienie, brak ruchu i słaba suplementacja to „cegiełki”, które razem tworzą problem zbyt dużej wagi człowieka. Walkę z tą chorobą można zacząć w każdym momencie. Najwięcej zależy od samozaparcia osoby otyłej i motywacji, którą będzie posiadać. Dla bardziej leniwych, dla których ruszenie się z miejsca jest problematyczne, powstały wszelakiego rodzaju strony internetowe, poruszające tematy zdrowego żywienia. Portal o odchudzaniu będzie zawierać wiele wskazówek, instrukcji, które pomogą zacząć „przygodę” ze zdrowym trybem życia.

Dieta jednakże nie będzie jedynym aspektem, który należy jak najszybciej zmienić. Ograniczanie wartości odżywczych w posiłkach jest ważne, jeśli chodzi o zbyt dużą ilość węglowodanów, cukrów prostych i tłuszczów. To jednak tylko połowa sukcesu – o drugą część trzeba jeszcze bardziej powalczyć. Mimo tego, że portal o odchudzaniu pozwoli nam się „przestawić” na właściwy styl życia, to niezwykle istotną kwestią jest uprawianie sportu. Choćby najprostsze ćwiczenia mogą okazać się bardzo pomocne. Nie musi to od razu oznaczać katorżniczych biegów i maratonów rowerowych. Lekka, delikatna rozgrzewka, rozciąganie się i kilka ćwiczeń w domowych warunkach potrafią zrobić różnicę, która pomoże w problemach z otyłością. Później ćwiczenia można systematycznie i sukcesywnie poszerzać o kolejne techniki. Dla początkujących nie będzie to zadanie łatwe, ale początki zwykle są najtrudniejsze. Istotne będą ćwiczenia siłowe, które absorbują najwięcej energii, a co za tym idzie, szybciej będziemy chudnąć.

Dlatego warto wybrać się na siłownie, albo takie „pomieszczenie” zagospodarować w zaciszu własnego domu, piwnicy, garażu czy gdziekolwiek, gdzie nam będzie wygodnie. Każda aktywność fizyczna będzie na wagę złota. Jeśli nie lubisz biegać, być może lubisz pływać? Skorzystaj z tego, co Ci daje radość. Odchudzanie musi przebiegać przede wszystkim z dbałością o stan psychiczny jednostki. Odpowiednia motywacja, systematyczność, zawziętość to ważne cechy, które będą niezbędne w całym tym procesie. Warto o siebie zadbać, ponieważ zbyt duża waga stanowi „zapalnik” w naszym ciele, który w każdej chwili może uaktywnić jakąś jednostkę chorobową.

Choroby serca, problemy z poruszaniem się, kłopoty z układem oddechowym – to tylko najpopularniejsze „przykrości”, które mogą nas spotkać. Z pewnością najpoważniejszą grupą zagrożeń są choroby serca, które są niezwykle poważne. Jeśli zaniedbamy swoje zdrowie to, prędzej czy później, skonfrontujemy się z problemami natury krążeniowo-oddechowej, które skutecznie utrudnią nasze funkcjonowanie w życiu społecznym i rodzinnym. Nikt nie chciałby, aby mieć ogromny problem z wejściem po schodach na np. drugie piętro. Brak kondycji i odpowiedniego stanu zdrowia spowoduje pogorszenie się naszych umiejętności ruchowych, nawet związanych z takimi prostymi czynnościami jak ten powyżej.