10 października 2019 Brak komentarzy admin Mama Fit , , ,

Mimo coraz większej świadomości społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania, coraz więcej osób boryka się z nadwagą. To nic przyjemnego. Niektórzy dobrze wiedzą, co to jest otyłość i jak bardzo utrudnia ona życie. Dlatego ważne jest to, aby podjąć wyzwanie związane ze zmianą swojego życia. Chcemy robić w życiu to, co lubimy, a nasz wygląd może nam skutecznie to utrudniać.

Niektóre osoby zastanawiają się, jak to się stało, że tak bardzo przytyły. Warto wtedy zadać sobie pytania, czy ich dieta była rozsądna i odpowiednio zrównoważona, czy nie zabrakło w niej czasami owoców, warzyw oraz białka i umiarkowanej ilości węglowodanów? Jak często ćwiczyły i uprawiały sport? Jeżeli nasza praca jest siedząca, może być nam trudno spalać na bieżąco zbędne kalorie. Właśnie dlatego gromadzimy tłuszcz, który nie wygląda estetycznie. Jednak im jest go więcej, nie jest on tylko defektem wizualnym, ale staje się również groźny dla prawidłowej pracy naszego organizmu, dlatego tak bardzo istotne staje się leczenie nadwagi. Niektóre osoby są bardzo zdeterminowane i chcą podjąć wyzwanie, stawiają sobie cele związane z tym, że będą więcej ćwiczyć, jeść zdrowo i ograniczą lub wyeliminują fast foody oraz to, co im szkodzi. Po czasie jednak zaczyna brakować im motywacji wracają do starych nawyków. A może lepsza jest w takim razie metoda małych kroków? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, co jest najlepsze dla osoby, która boryka się z nadwagą. Chodzi o to, aby znaleźć złoty środek, który pomoże nam osiągnąć ten cel, który zależy od tego, co mamy w głowie. Nie bez powodu coraz większe znaczenie odgrywa psychologia jedzenia. To termin, pod którym kryje się to, jakie dana osoba ma podejście do spożywania posiłków. Być może wynagradza sobie jedzeniem pewne niepowodzenia lub stara się podnieść sobie nastrój słodyczami.

Trzeba również się zastanowić, czy w naszej diecie nie ma zbyt wiele cukru. Jest on bardzo groźny, dlatego trzeba go wyeliminować. Nie wpływa dobrze na zdrowie i utrudnia skuteczne odchudzanie. Niektóre osoby zastanawiają się, czy warto zrezygnować z jedzenia mięsa. Zostają wegetarianami na jakiś czas. Jeżeli im się to spodoba, z pewnością nie wrócą już nigdy do jedzenia mięsa, ponieważ nie będzie ono stanowiło dla niej żadnej pokusy. Trzeba przyznać, że atrakcyjna sylwetka jest dużym powodem do zadowolenia, zwłaszcza dla kobiet, które urodziły dzieci, a mimo to udaje im się zachowywać proporcje. Nie mają nadwagi i radzą sobie z utrzymaniem ładnego wyglądu. Chodzi również o to, abyśmy dobrze się czuły i miały świetną kondycję. Niektóre kobiety są bardzo przemęczone. Może być to wynikiem tego, że brakuje w ich życiu sportu. Dlatego bardzo dobrze jest zwiększyć swoją aktywność i przynajmniej zacząć od wychodzenia na spacery, potem kolejnym etapem może być rozpoczęcie biegania, czy chodzenie na siłownię. Sport w naszym życiu odgrywa niebagatelne znaczenie. Dlatego warto pamiętać o tym, aby był obecny każdego tygodnia minimum 3 razy, a wtedy zauważymy rezultaty, które będą widoczne gołym okiem.